Datça’da Taş Fırın Simidi…

Datça’da sahilde kahvaltı yapmak gibisi yoktur. Sessiz sakin bir sabah, taze demlenmiş bir çayın yanında çıtır çıtır gevrek sıcacık bir simit kuşkusuz çok kişinin tercihi olacaktır. Bu tercih için şöyle bir önerimiz var. Datça Taş Fırın’ın Cumhuriyet Meydanı’ndaki şubesini ziyaret edebilir, sıcacık simidinizi alabilirsiniz. Sonrasında sahile inebilir, Lodos Cafe’nin ucsuz bucaksız manzaralı mütevazı bahçesinde çay eşliğinde simidinizi yiyebilirsiniz.

Her iki mekanı da incelemek için aşağıdaki mobil uyumlu internet sitelerini tıklayınız.

DATÇA SİMİT EVİ, nam-ı diğer DATÇA TAŞ FIRIN

LODOS CAFE

ÖNEMLİ NOT :
Lodos Cafe‘nin işletmecisi Barış Top’un tostunu da ihmal etmeyin, çok lezzetlidir. Barış Top, tostuyla övünen ve bunda da hakkı olan bir işletmecidir.

Datça Simit Evi‘nin işletmecisi Hacer Bir Trabzon doğumlu ve Sakarya’da yetişmiş biri. Bu iki özel bölgenin muhteşem harmanıyla mutfağını zenginleştirmiş. Hacer Bir’in Sakarya Pidesi, bademli böreklerini tadmadan sakın ha Datça’dan ayrılmayın. 

Unutmadan, Közde Türk Kahvesi tutkunuysanız, bunu en iyi yapan yer KÖZDE KAHVE LİMANI’dır, şiddetle tavsiye ederiz.

Közde Kahve Limanı, mobil uyumlu internet sitesini ziyaret ederek yol tarifi alabilirsiniz. Mekan Ahmet Geyik tarafından işletiliyor,  limanda, sahil güvenlik karakolunun hemen yanında, anfi tiyatronun önünde geniş oturumlu bir kafedir.

KÖZDE KAHVE LİMANI 

 

 

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir