Datça’da Tatil Planı Yapmanın Tam Zamanı!

Koca bir yılın yorgunluğu üzerine bir de tatil planı yapmak, eyvahlar olsun.

Yüzlerce tur operatörünün kullandığı onlarca internet sitesi, onların tv reklamları, gazete ve dergi reklamlarında karşınıza çıkan seçenekler, şikayet siteleri, tavsiye siteleri derken, bunların üzerine bir de arkadaş tavsiyesi eklenince, eyvahlar olsun koca yılın yorgunluğu üzerine tatil planı yapana.

Tur operatörleri her yıl aynı paketleri satıyor, aynı mekanlara davet çıkartıyor. Her yıl herkes aynı yerlere gidiyor. Oysa Türkiye’de ne kadar çok bilinmeyen tatil yeri var.

Aslında tatil planı yaparken amaçlar listenizin ilk sırasında, “Ekonomik” ve peşi sıra “Güvenli” seçenekleri gelmiyor mu?

Arz talep üzerinden gidecek olursak, herkesin doluştuğu bir yerin ekonomik olması mümkün mü, ya da güvenli olmak?

O halde neden biraz daha tenhalara çekilmeyesiniz?

İşte bu yüzden Datça tercihleriniz arasında yer alabilir. Hem nüfusu düşük hem de az sayıda tatilcinin kullanımından dolayı neredeyse bakir.

Peki ekonomik mi? Doğru mekanları seçerseniz evet…

Peki huzurlu mu? Bunun için mekan seçmenize hiç gerek yok, her yer huzurlu…
Peki güvende misiniz? Hiç kuşkunuz olmasın, Datça güvenli bir yer, halkı rahat ve barışık.

Kalabalık bir aileyseniz ya da arkadaş gurubu, o halde size hep birlikte kalacağınız pansiyon ya da otel yerine bir apartman dairesi tavsiye ederiz. Sevimli bir küçük ev olayı yani. Bilirsiniz, buna “Apart” demeye alıştık.

Datça apartları arasından, hem ekonomik, hem de profesyonel hizmet verenleri, daha temiz pak yaza hazırlanmış olanlarını seçip bu guide içinde yer vermeye özen gösterdik.  Ve bunu yaparken hiç bir ticari kaygımız içinde olmadık. Ne sizden rezervasyon için ne de işletmeden her hangi bir ücret talep etmedik.

Biz Datça’yı sevdik ve buraya yerleştik, Datça’yı tanımaya başladıkça kendi yiyip içtiğimiz, kendi tercih ettiğimiz her ne olursa olsun, sizlerle de paylaşmayı hedefledik.

Datça akşamları için sanki evinizdeymiş gibi “apartınızdan 🙂 ” çıkınca nerede yemek yemelisiniz, ne yemelisiniz, nerede eğlenmelisiniz, nerede dinlenmelisiniz, sizi yönlendirmek istedik.

Datça güneşli günleriniz için hangi koylara gitmelisiniz, nasıl gitmelisiniz, denizden gidiş için hangi tur teknelerini tercih etmelisiniz, ailenizi ve canınızı hangi kaptanlara emanet etmelisiniz, işte bu tercihleriniz için de sizi yönlendirmek istedik.

Bunlarla da kalmadık, Datça’da en ekonomik, en güvenli, en huzurlu, en çoşkulu ve unutulmaz bir tatili yaşayabilmeniz, dostlarınıza tavsiye edebilmeniz için bir çok seçeneği sizlere sunmaya özen gösterdik.

Lütfen yeni gelişmekte olan Datça rehberimizi takip etmeyi ve dostlarınızla paylaşmayı ihmal etmeyin.

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir